Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciszenie, wygłuszenie - wnętrza, drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciszenie, wygłuszenie - wnętrza, drzwi

    Zamieszczone przez TwoB
    Zamieszczone przez Dijkstra
    Jak z czasem bede zmienial amory to do tych sprezyn jakie polecacie???
    KYB Ultra SR
    ale zwykle czy jakies krotsze?

  • #2
    Wyciszenie, wygłuszenie - wnętrza, drzwi

    Cześć.

    Ma ktoś może dostęp do instrukcji demontażu boków tapicerki z drzwi?
    Potrzebuję informacji gdzie ukryte są śruby i z której strony podwadzić zaślepki, żeby ich nie połamać i nie pozostawić śladów śrubokręta na słynnych boczkach O3.

    Wygłuszałem kiedyś zafirę matami dekarskimi bitumicznymi i efekt był zadowalający.
    Może ktoś poleci jakiegoś producenta mat w dobrej cenie. Ja poprzednie kupowałem w castoramie . Oczywiście znam producentów profesjonalnych mat akustycznych (boll, app, gms, dynamat) jednak zdecyduję się na wersję budżetową.
    '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
    '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
    '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

    Komentarz


    • #3
      Ja bym jeszcze dorzucil gruba filcowa mate pod tylne siedzenie(tak mam w 406 fabrycznie) + pomyslalbym cos o nadkolach.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki, ten filc pod kanapę to dobry i prosty pomysł, efekt też pewnie jest słyszalny.
        Czytałem gdzieś, że wyklejają słupki boczne przy przedniej szybie. Jak jechałem wczoraj autostradą, to rzeczywiście stamtąd wydobywa się spory hałas. Jestem ciekaw czy ich wyklejenie, da odczuwalną różnicę.
        '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
        '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
        '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

        Komentarz


        • #5
          kurcze, to Octavie 3 tez trzeba wyciszac ???
          łudziłem sie że może trójke juz w końcu zrobią cichą
          jest O1 RS 1.8T XENON
          była O1 1.9 TDI AGR

          Komentarz


          • #6
            Widocznie nie wystarczy zrobić plastikowych boczków, żeby odróżnić markę od pozostałych VAG
            Porównując auta którymi ja jeździłem to 1. audi a4, chociaż miało już kilka lat, 2. BMW 1, 3. Golf 6.
            Jednak gdybym miał chwilę to i tak w Golfie "uszczelniłbym" drzwi.
            '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
            '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
            '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

            Komentarz


            • #7
              nikolakis, popraw profil
              nie chcę być nieuprzejmy ale ... nie masz silnika CEGA albo masz RSa :wink:

              jak znasz kod swojego silnika to napisz do adminów, żeby dodali go do listy
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez nikolakis
                Dzięki, ten filc pod kanapę to dobry i prosty pomysł, efekt też pewnie jest słyszalny.
                Czytałem gdzieś, że wyklejają słupki boczne przy przedniej szybie. Jak jechałem wczoraj autostradą, to rzeczywiście stamtąd wydobywa się spory hałas. Jestem ciekaw czy ich wyklejenie, da odczuwalną różnicę.
                Mysle, ze nie koniecznie bedzie efekt.
                W G6 jest po prostu szyba akustyczna (z jakas tam dodatkowa warstwa) i to ona eliminuje wiekszosc szumow aerodynamicznych.

                Komentarz


                • #9
                  ja ma wyklejone slupki pianka GMS 1cm...czy jest różnica...
                  Sprzedam Lampy przednie, zbiornik spryskiwaczy 3.5 L z pompką

                  Komentarz


                  • #10
                    Niestety nie znam kodu wybrałem z tych co były, 2 litry 150 km.

                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    nikolakis, popraw profil
                    nie chcę być nieuprzejmy ale ... nie masz silnika CEGA albo masz RSa :wink:

                    jak znasz kod swojego silnika to napisz do adminów, żeby dodali go do listy
                    '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                    '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                    '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                    Komentarz


                    • #11
                      To jest ten co ja mam w opisie bo Admini na moją prośbę dodali :-)

                      Co do wygłuszeń to są maty do wygłuszania aut bardzo skuteczne na alledrogo ale nie patrzcie na te najtańsze bo g.... . Tu są podobno niezłe Panele, maty i pianki wygłuszające - akustyczne ::Acoustic Trade
                      Pozdrawiam,

                      Bomber
                      __________________
                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                      + "Lodówka" :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziękuję poprawione.

                        Zamieszczone przez Bomber
                        To jest ten co ja mam w opisie bo Admini na moją prośbę dodali :-)

                        Co do wygłuszeń to są maty do wygłuszania aut bardzo skuteczne na alledrogo ale nie patrzcie na te najtańsze bo g.... . Tu są podobno niezłe Panele, maty i pianki wygłuszające - akustyczne ::Acoustic Trade
                        '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                        '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                        '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja u siebie zrobiłem za 40zl przód / tył

                          Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                          https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez hubi2000
                            Ja u siebie zrobiłem za 40zl przód / tył

                            Obrazek
                            o tak o ?? :P
                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Błękit RACE
                            Beżowa Alcantara
                            Columbus
                            Webasto

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez hubi2000
                              Ja u siebie zrobiłem za 40zl przód / tył
                              Jak efekt, jest ciszej , nie wciąga wilgoci?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez hubi2000
                                Ja u siebie zrobiłem za 40zl przód / tył

                                Obrazek
                                :shock: o ja pier..... :shock:
                                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                ****** > www.audiocar.pl < ******
                                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                [/center:f683551993]

                                Komentarz


                                • #17
                                  CASKP, z innej beczki
                                  wiesz, że strona CAR AUDIO SYSTEM - Najlepszy sprzęt caraudio jest zgłoszona jako dokonująca ataków ?
                                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tak . Wiem

                                    Jest już przygotowywana nowa .

                                    Zapraszam na fb : Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

                                    Przykładowa instalka w Skodzinie :

                                    Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                                    [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                    ****** > www.audiocar.pl < ******
                                    Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                    [/center:f683551993]

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hubi2000: takiej prowozorki to jeszcze nie widziałem Straszna lipa !!!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        CASKP, orientujesz się, którędy najwięcej hałasu zew. wchodzi do auta? Nie mówię stricte o odsłuchu bo już nie raz pisałem że mi słoń na ucho nadepnął, ale ot tak pytam - czy to tylne nadkola, czy drzwi, czy może podłoga? Jak to wygląda w Waszym doświadczeniu ?


                                        Chętnie bym w wolnej chwili za jakieś pół roku ogarnął właśnie wygłuszenie w aucie, ale nie chce zbyt mocno go obciążać - z wiadomych przyczyn
                                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez misiek^wro
                                          CASKP, orientujesz się, którędy najwięcej hałasu zew. wchodzi do auta? Nie mówię stricte o odsłuchu bo już nie raz pisałem że mi słoń na ucho nadepnął, ale ot tak pytam - czy to tylne nadkola, czy drzwi, czy może podłoga? Jak to wygląda w Waszym doświadczeniu ?

                                          Chętnie bym w wolnej chwili za jakieś pół roku ogarnął właśnie wygłuszenie w aucie, ale nie chce zbyt mocno go obciążać - z wiadomych przyczyn
                                          U mnie są dwa obszary dające o sobie mocno znać:
                                          1. Szum opon
                                          Tutaj nie mam punktowego odniesienia aczkolwiek najprostszym rozwiązaniem jest zmiana opon z bardzo głośnych Conti (~71dB) na ciche Goodyear F1 Eagle F1 Asymmetric 2 (69dB) albo inne Goodyear (Excellence Performance bodajże), proste prawda

                                          2. Uszczelki drzwi, okna
                                          U mnie po wyłączeniu radia nawiewu itp. już przy 100km/h zaczynam słyszeć szum powietrza przechodzący przez drzwi i to jest coś czym muszę się zająć na dzień dobry

                                          Oprócz tego mam zrobione:
                                          - konserwacje podwozia + nadkola
                                          (z jednej strony konserwuje z drugiej ciut wycisza, aczkolwiek ciężko mi określić w jakim stopniu zmieniło hałas, na pewno na mokrym asfalcie nie słychać tak wody)
                                          - dodałem wygłuszenie fabryczne na maskę silnika --> ciężko określić czy jest jakiś wpływ
                                          - popsikałem gumą konserwującą nadkola przednie od zewn. strony --> nadal ciężko o wyraźną poprawę

                                          Zamierzam zrobić
                                          - wyłożyć całość matami Dynamat Superlite (są o 15% tańsze, lżejsze i mniej skuteczne niż Dynamat Extreme) + na to coś w stylu Dynamat Dynaliner. Z moich webowych badań, Dynamaty nawet extreme są z lżejsze niż reszta dostępnych produktów...

                                          Prośba
                                          Korzystając z okazji czy ktoś mógłby pstryknąć zdjęcie uszczelek drzwi Octavii III
                                          i jakby się dało to jeszcze odsłonić sposób mocowania?
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Zorr
                                            wyłożyć całość matami Dynamat Superlite (są o 15% tańsze, lżejsze i mniej skuteczne niż Dynamat Extreme)
                                            od ściany grodziowej po przednie fotele daj Extreme reszta w Superlite (tak bym to zrobił dzisiaj u siebie) wagi to dużo nie zmieni a będzie lepiej tłumiło drgania pochodzące od układu napędowego

                                            "maty" z założenia tłumią drgania przenoszone i/lub generowane przez "metal"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez ketivv
                                              Zamieszczone przez Zorr
                                              wyłożyć całość matami Dynamat Superlite (są o 15% tańsze, lżejsze i mniej skuteczne niż Dynamat Extreme)
                                              od ściany grodziowej po przednie fotele daj Extreme reszta w Superlite (tak bym to zrobił dzisiaj u siebie) wagi to dużo nie zmieni a będzie lepiej tłumiło drgania pochodzące od układu napędowego
                                              w sumie dobry pomysł ... a w drzwi czy też warto dołożyć cięższe?

                                              Zamieszczone przez ketivv
                                              "maty" z założenia tłumią drgania przenoszone i/lub generowane przez "metal"
                                              to się zgadza bo hałas/dźwięk to drgania

                                              PS A może coś wiesz o tajemniczym produkcie Dynamat Tac Mat, jakieś recenzje vs extreme, obszar zastosowania?
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Zorr
                                                drzwi czy też warto dołożyć cięższe?
                                                jeśli zależy Ci na wadze to nie ma sensu

                                                Zamieszczone przez Zorr
                                                o tajemniczym produkcie Dynamat Tac Mat
                                                "NOTE: TacMat provides maximum noise control when applied over Dynamat."

                                                to cytat ze strony producenta, najpierw eliminujesz drgania "metalu" które są wtórnym i /lub pierwotnym źródłem dźwięku a następnie tłumisz pozostałą rozchodzą się falę dźwiękową

                                                używasz 2 wzajemnie uzupełniających się rozwiązań

                                                żeby zadowalająco wyeliminować drgania metalu wystarczyło by kleić powierzchnie płaskie metalu nawet w szachownicę "Dynamat-em np. extrem"
                                                natomiast na całość stosować izolację akustyczną

                                                pytanie podstawowe co chcemy osiągnąć

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  od dawna mam wyklejone drzwi i bagażnik i nadkola od wewnątrz , efekt jest/był ok , ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie , potem i tak robi się za głośno :szeroki_usmiech . O2 jest pod tym względem do dupy.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X